Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayar Hızlandırmak için Kullanılabilecek Programlar
Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte akıllı cihazların özellikle iş yerlerinde kullanılan bilgisayarların hızlı çalışması gerekmektedir. Bilgisayarın hızlı bir şekilde çalışması için işlemcinin yükünü hafifleten birçok program mevcuttur. Bu programları kullanmak için öncelikle indirmek gerekir sonrasında arka planda tarayıcıda açık kalan tüm programları kapatmak yapılacak işlemlerin hızlanmasını sağlar.  Arka planın kapanmasını sağlayan en iyi bilgisayar hızlandırma programları vardır. Öncelikle yaptığı iş gereksiz dosyaları temizlemektir. Aynı zamanda kullanılmayan bilgisayar programlarının güncelleştirmelerini kapattığı için bilgisayarlar daha hızlı bir şekilde çalışacaktır. 
Bilgisayarı hızlandırmak için manuel olarak kullanılmayan programları silmek işe yarar. Eğer aktif ve yoğun bir program kullanılacaksa arka planda çalışan tarayıcıları kapatmak, güncelleştirmeleri iptal etmek de bilgisayarın hızlı çalışmasını sağlayacaktır.  Ancak yeterli gelmiyorsa en iyi bilgisayar hızlandırma programları kullanarak yardım alınabilir. 
En Çok Kullanılan Bilgisayar Hızlandırma Programları
Bilgisayar hızlandırma programları yüksek ücret talep ettikleri için satın almadan önce detaylı araştırmak gerekir. Araştırmanın en iyi yolu belli bir süre kullanılmalıdır. Bunun için programlar belirli süre deneme sürümü yayınlamaktadır. Kullanıcılar istedikleri muhteşem bilgisayar hızlandırma programları arasından bu sürümler sayesinde öğrenebilmektedir. En çok kullanılan programlar arasında Ashampoo Winoptimizer bulunmaktadır. Bilgisayarda bulunan gereksiz, kullanılmayan birçok dosyayı siler. Böylece bilgisayarın hızlı çalışmasını sağlar. Windows işletim sisteminde rahatlıkla kullanılır. AVG Tuneup Windows işletim sistemleri tarafından kullanılabilir ve deneme sürümleri mevcuttur. Bilgisayarda bulunan kullanılmayan dosyaları listeleyerek kullanıcıya gösterir. Iolo System Mechanic Windows işletim sistemi tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Başlangıçta deneme sürümü vermektedir. Bilgisayarınızın yavaş kullanıldığını hissettiğinizde ilk kullanabileceğiniz kolay bir programdır. Temel hızlandırma çerçevesinde anında kullanılmayan dosyaları temizleyerek hızlı bir kullanım sunmaktadır. Piriform Ccleaner yine Windows işletim sistemi tarafından kullanılmaktadır.  Temel bilgisayar temizliği sağlayarak hızlı işlem yapabilmeyi sağlar.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi