Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siirt Fıstığı - Siirt Zivzik Narı - Siirt Bıttım Sabunu
Siirt yöresine ait en güzel yiyeceklerden birisi de elbette Siirt fıstığıdır. Nereden temin edebileceğinizi bilmiyorsanız bugün size internetten güvenli alışveriş yapabileceğiniz bir web sitesinden bahsedeceğim. Siirtten com ile tamamen güvenerek satın alışverişinizi yapabilirsiniz. Sizler için özenle hazırladığımız fıstıklarımız tamamen doğal ve organik olmakla birlikte özenerek paketleme işlemlerini yapıyoruz ve taze haliyle sofranıza kadar gönderiyoruz. Siirt fıstığı iri tanesi olmasıyla tamamen çerezlik bir yemiştir. Kimyasal gübre kullanmadan üretmiş olduğumuz fıstıklarımız o kadar lezzetlidir ki dünya da eşi benzeri yoktur. Kalsiyum ve vitamin bakımından rahatça ailece tüketebileceğiniz sağlıklı muazzam bir atıştırmalıktır. Siirt fıstığını dalından kopartıp mutfağınıza kadar hızlı bir şekilde gönderiyoruz.  Fıstığın çok faydaları vardır. Uzmanlar Siirt fıstığının birçok faydasından bahsetmektedir. Gün içerisinde 10 veya 12 adet yenildiği takdirde vücudumuzun günlük yağ oranını karşılamaktadır. E, C ve B vitaminleri bakımından oldukça zengin bir yapıya sahiptir. Ayrıca Siirt fıstığı bol e vitamini içermektedir. Kanımızda ki kolesterol seviyesini düşürmekle birlikte bedenimizi ve zihni de kuvvetlendirmektedir. 
Pervari Balı, siirtin Pervari ilçesi dağlarının eteğinde ve yaylalarda bulunan kenger, fiğ, sığır dili, engerek otu, geven, ballıbaba, üçgül, adaçayı, kekik gibi çiçek ve çeşitli otlarda bulunan bal özlerini bal arıları tarafından toplanmasıyla elde ediliyor. Pervari balı siirtten e-ticaret web sitesinde almanız mümkündür. Pervari ilçesinin coğrafi yapısına bağlı olup hoş kokulu ve koyu kıvamlı bir niteliktedir. Pervari balı üç farklı şekilde üretilmektedir. Pervari karakovan balı, Pervari süzme balı ve Pervari petekli bal olarak sitemizde bulmanız mümkündür. Pervari balının bir çok faydası vardır. Kalp, mide, karaciğer, tansiyon, bağırsak ve damar hastalığına iyi geldiğini biliyoruz. Özellikle sigara içen kişilerin yemek borusunu temizleyebilmek için tercih edildiği bilinmektedir. Pervari balı tamamen şifa kaynağıdır. 
Bıttım sabunu, bıttım Siirt fıstığının aşılanmış bir hali olarak bilinir. Siirte özgü bir sabun olan bıttım. Siirtliler tarafından yıllardır kullanılmaktadır. Bıttım sabunu cilde faydalı olduğu kadar saçlarımız için muhteşem özelliği vardır. Saç dökülmesine ve kelliğe iyi gelmektedir. Bıttım sabunu’nu siirtten e-ticaret sitesinden güvenli olarak alabilir, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi