Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enerji Kimlik Belgesi
[Resim: 3881ab15-8197-421e-acf9-46aae054127d_200x200_1.png]
 Enerji Kimlik Belgesi (EKB), 5627 sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile gündeme gelen, enerji ve kaynakların etkili ve verimli bir şekilde kullanılması ve enerji israfının, kayıplarının önüne geçebilmek amacı ile binaların sahip oldukları enerji performanslarını ortaya koyan, A'dan G'ye verimlilik düzeyini sınıflandıran bir belgedir. Binaların enerji performanslarını etkileyen en önemli etkenler, yalıtım ile ısıtma, soğutma sistemlerinin verimliliğidir. Yalıtım (mantolama) işlemi yapılan binaların, enerji kimlik belgesinde (EKB) yer alan enerji sınıfı iyi düzeyde çıkmaktadır. Semak Mühendislik, T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Enerji Kimlik Belgesi alanında yetkili bir firmadır. 
[Resim: enerji_yonetim_danYYmanlYYY.jpg]
Enerji Kimlik Belgesi hizmetinin yanı sıra Statik Proje, Kalite Yönetimi, Enerji Yönetimi, İç ve Dış Dekorasyon alanlarında faaliyet göstermektedir. Semak Mühendislik, İstanbul merkezli bir firma olup faaliyet gösterdiği tüm alanlarda ülke genelinde hizmet vermektedir.  Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilen bünyesinde Enerji Kimlik Belgesi (EKB) uzmanı mühendis, mimarlar bulunduran enerji danışmanlık şirketleri, binalarına Enerji Kimlik Belgesi (EKB) almak isteyen kişilerin, bina yöneticilerinin başvurması gereken kuruluşlardır. Yetkili kuruluşlara başvurmak zorunludur. Bu kuruluşlar, Enerji Kimlik Belgesi (EKB) alınması için gerekli belgeleri hazırlayarak ilgili bakanlığa belirtildiği şekilde başvuruları yapmakta ve başvuru sürecini takip etmektedir. Enerji Kimlik Belgesi düzenlenmesi akabinde başvuranlara ilgili belgeyi teslim etmektedir.

http://semakenerjikimlikbelgesi.com/
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi