Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kimler Elektrik Faturası Desteğinden Yararlanabilirler
Yardıma muhtaç ailelere verilen elektrik faturası desteği hakkında detaylı bir bilgilendirme yazısı hazırladık. Bu içeriğimizde elektrik faturası desteği nedir ve kimlere verilir gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Öncelikle dilerseniz elektrik faturası desteği nedir? Sorusunun cevabı ile başlayalım. Kısaca; yardıma muhtaç yada tıbbi desteğe ihtiyacı olan kişilerin elektrik faturalarını rahatlatmak amacıyla verilen bir yardım olduğunu söyleyebiliriz.

Kimler Faydalanabilir

Bu yardımdan faydalanabilmeniz için öncelikle yardıma muhtaç olduğunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Eğer kesintisiz bir güç kaynağı ve tıbbi destek gerektiren bir cihaz çalıştırmanız gerekiyorsa bunun da belgelenmesi halinde ekstra yardım almanız mümkün olmaktadır.

Yardımlar Ne Kadardır

2 kişiye kadar olan ailelerde 40 TL – 3 kişilik ailelerde 53 TL – 4 kişilik ailelerde 67 TL 5 veya daha fazla kişilik ailelerde 80 TL olarak belirlenmektedir. Aynı zaman aynı aile içerisinde kronik bir hastalığa bağlı olarak tıbbi bir cihaz çalıştırılması gerekiyorsa kesintisiz güç kaynağı ve 200 TL’lik yardım da verildiğini söyleyebiliriz.

Bu yardımdan almak için öncelikle ilgili belgeleri, kimliğinizi ve elektrik faturanızı alarak PTT’ye gitmeniz yeterli olacaktır. Yardım için başvurulması ve gerekli başvurunun onaylanması durumunda PTT tarafından aile içerisinde kişi sayısı baz alınarak gerekli yardım sağlanacaktır.

Bu ve bunun gibi konu başlıkları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz aşağıda linkini bıraktığımız yazıya göz atabilirsiniz.

http://finpara.com/elektrik-faturasi-des...-indirimi/
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi